Kaynaklı Çözümler

Kaynaklı Çözümler

Kaynak işlemi iki veya daha fazla malzemenin ilave malzeme kullanarak ya da kullanmadan ısı ve/veya basınç etkisiyle birleştirilmesi işlemidir.

Birleştirme işleminin yanı sıra kaynak işlemi kaplama ve doldurma işlemleri içinde kullanılmaktadır. Günümüzde birçok farklı kaynak yöntemi bulunmaktadır. Endüstride çok yoğun olarak kullanılan bir proses türüdür. Kaynaklı imalat Uluslararası standartlarda özel proses olarak nitelendirilmiştir. Bu nedenle kaynaklı imalatta kalite seviyesinin garanti altına alınabilmesi ve seviyelendirilebilmesi için Uluslararası standartlar mevcuttur.

Kaynaklı imalat bölümümüzde MIG/MAG ve TIG kaynaklı imalat projeleri imal edilmektedir. Bu bölümde ürünlerin kaynak işlemi bittikten sonra temizlik, taşlama, kumlama ve boya öncesi hazırlık işlemleri yapılmakta ve sonrasında uzman kalite kontrol ekibimiz tarafından yüzde yüz kontrol edilerek hazırlanmaktadır.

Üretim alanımızda iş güvenliği şartlarının tam anlamı ile sağlanması ve çalışan sağlığı için firma olarak iyileştirmelere devam ediyoruz.

ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Kalite Yönetim Sistemi ve Belgesi ile, kaynaklı imalat yapan firmamız kaynak kalitelerini belli bir seviyeye ulaştırdı. Bu standartların denetlemeleri dışında firmamızda özel proses denetlemeleri de yapılarak işletmemizin kaynaklı imalat süreçlerinin mevcut durumu, güçlü ve iyileştirmeye ihtiyaç duyulan kısımlarıyla birlikte bir yol haritası hazırlanarak rapor dahilinde analiz edilir. Günümüzde imalatı içinde kaynak bulunan her müşteri, bu standardın gerekliliklerini yerine getiren imalatçılar ile çalışmayı tercih etmektedir.